RSAI Világkongresszus Indiában 2018. május 29. és június 1. között

A regionális tudományok nemzetközi (világ) szervezete (RSAI) 12. alkalommal rendezte meg világkongresszusát, melynek ezúttal az indiai Birla Institute of Technology & Science (BITS) kampusza adott otthont Goában. Az eseményen közel 50 ország 700 kutatója, oktatója vett részt. A Széchenyi István Egyetem nyolc oktatója, PhD hallgatója (köztük tanszékünk több jelenlegi és korábbi munkatársa) mutatta be kutatási témáját:

• Prof Dr. Rechnitzer János, Berkes Judit (session chair): Changes in the spatial structure of Central Eastern Europe
  • Dusek Tamás: The motivations of Smart City projects
  • Nagy Dávid, Országh Ákos: Model change of the Hungarian higher education
  • Poreisz Veronika: Measuring the Connection between Cities' and Companies' Competitiveness - a Hungarian Case Study
  • Szemerédi Eszter: The role of complementary currencies in territorial development
  • Vinkóczi Tamás (session chair): Territorial features of financial institutions in Hungary

Számos témakör került feldolgozásra, a regionális tudomány aktuális állapotát ismerhettük meg a szekciókban (112 db), továbbá találkozhattunk a témakör legjobb kutatóival, elemzőivel. Az első napon betekintést nyerhettünk az indiai kultúra világába, az ottani egyetemeken, önkormányzatoknál, gazdasági szervezeteknél dolgozók szokásaiba (amiről már a nyitórendezvény is tanúskodott). Ezen túl a plenáris előadások rendkívül izgalmasak voltak, külön kiemelendő Andrés Rodriguez Posé (London School of Economics, UK) előadása, amelyben érdekes összefüggésben beszélt a regionális gazdasági események hatásairól és a politikai földrajzi folyamatokról. Az előadásokat követően élénk vita alakult ki a hallgatóság és az előadók között. Az első nap végén a szervezők egy vacsorával vendégelték meg a résztvevőket ott helyben az egyetemen. A következő három napon folyamatosan zajlottak a szekciók munkái. A konferencia záróeseménye egy gálavacsora volt, amelyet egy külső, távolabbi tengerparti helyszínre szerveztek. A konferencia jól szolgálta a kapcsolatépítést is, eredményesen zártuk az eseményt. Az indiai kultúra, a mindennapokba történő betekintés lehetősége egy felejthetetlen és szemléletformáló élmény volt számunkra.