Megjelent – Járműipar és regionális versenyképesség

Járműipar és regionális versenyképesség könyvborítóRechnitzer János – Smahó Melinda (szerk.): Járműipar és regionális versenyképességNyugat- és Közép-Dunántúl a kelet-közép-európai térségben.Széchenyi István Egyetem – Universitas Nonprofit Kft. Győr, 2012

A könyv a „Mobilitás és környezet: Járműipari, energetikai és környezeti kutatások a Közép- és Nyugat-dunántúli régióban” című TÁMOP-4.2.1./B-09/1/KONV-2010-0003 projekt „Versenyképesség, Kelet-Közép-Európa” címet viselő K+F projektjének kutatási eredményeit foglalja össze. Átfogóan mutatja be a kelet-közép-európai térség jármű- és autóiparát, elhelyezve abban a Nyugat- és Közép-Dunántúl régiókat. Tartalmazza a jármű- és autóipari kapacitások mélyebb feltérképezését, a vizsgált térség jármű- és autóipari egységeit befogadó központok és régióik adottságainak, telepítő tényezőinek és fejlesztési irányainak elemzését. Mindezek alapján pozícionálja a Nyugat- és Közép-Dunántúl régiókat, meghatározza versenyhelyzetüket ebben a kibontakozó jármű- és autóipari nagytérségben, továbbá ajánlásokat fogalmaz meg a szektor telepítési és működési feltételeinek alakításához, az arra szolgáló fejlesztési irányok pontosabb, egyértelműbb, s a versenyképességet fokozó feltételeinek kijelöléséhez.

A kötet elektronikus formában letölthető a http://zoldhajtas.sze.hu/monografiak oldalról.

A kötet a TÁMOP-4.2.1./B-09/1/KONV-2010-0003 azonosító számú, „Mobilitás és környezet: Járműipari, energetikai és környezeti kutatások a Közép- és Nyugat-dunántúli régióban” című projekt keretében a Magyar Állam és az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósult meg.

Levelezős konzultációs hétvége 2017. november 24. - 2017. november 25.
Szenátusi ülés 2017. november 27. 14:00 - 16:00